Transport

marek-matysiak-jaroslaw-chmielewski-samochod

Marek Matysiak – Kierownik transportu
Jarosław Chmielewski – Z-ca kierownika transportu

Wszystkie dostawy produktów leczniczych realizowane są w warunkach kontrolowanych, środkami transportu będącymi własnością PROFARM PS. Aktualnie do dyspozycji oddane zostały 24 pojazdy dostawcze – vany, których doskonały stan techniczny jest zapewniony poprzez regularne przeglądy w autoryzowanych stacjach oraz systematyczną wymianę pojazdów w przypadku przekroczenia zakładanej ilości przejechanych kilometrów. Każde z aut posiada wbudowany skuteczny i profesjonalny system lokalizacji pojazdów GPS. Przy użyciu przeglądarki internetowej użytkownik systemu może śledzić pojazdy w czasie rzeczywistym, jak również przeglądać dane historyczne dotyczące przejechanych tras.

Za optymalizację i harmonogramowanie tras odpowiedzialny jest doświadczony personel działu transportu. Każdorazowo dopasowuje szereg zmiennych związanych z transportem (rodzaj i gabaryty produktów, położenie punktów docelowych, okna czasowe przyjmowania i wydawania produktów) tak aby najefektywniej realizować każde zlecenie

Każdy ładunek przed wysyłką zostaje starannie zabezpieczony przez personel magazynowy a kierowca ma obowiązek zadbać o prawidłowość rozłożenia ładunku tak by ten nie ześlizgiwał się lub przewracał podczas transportu. Ocenie poddane zostają również czystość i stan techniczny pojazdu oraz komory ładunkowej.

Kierowca przed załadunkiem sprawdza temperaturę komory ładunkowej na czytniku znajdującym się w kabinie kierowcy. Towar może zostać załadowany tylko do wcześniej przygotowanego środka transportu. 

Do każdej dostawy, niezależnie od wymogów temperaturowych,  dodawana jest czujka na bieżąco rejestrująca temperaturę w komorze samochodu lub skrzyni izotermicznej. Kierowca może dokonać wydruku temperatury przy dostawie. Dane z czujnika są po każdej trasie sczytywane i archiwizowane.