O Nas

Spółka PROFARM PS została założona w 1989 roku przez trzech doświadczonych farmaceutów i do dnia dzisiejszego jest własnością oraz pod zarządem dwóch z nich.

Początek firmy to apteka odkupiona od państwowego P.Z.F CEFARM. W marcu 1990 r. uzyskaliśmy jedną z pierwszych zgód na „hurtowy obrót środków farmaceutycznych dopuszczonych do obrotu w Polsce objętych SW 134”, który początkowo prowadzony był z apteki przy ul. Opaczewskiej w Warszawie. W 1993r.  otrzymaliśmy pierwszą „Koncesję na prowadzenie hurtowni farmaceutycznej” z magazynami zlokalizowanymi przy ulicy Kierbedzia w Warszawie.

Naszym pierwszym strategicznym dostawcą była firma Glaxo, dla której byliśmy wyłącznym dystrybutorem produktów szpitalnych oraz szczepionek do 2005r. W międzyczasie do naszego portfolio dochodziły inne międzynarodowe, innowacyjne koncerny farmaceutyczne, szukające niezależnego operatora oferującego wysokiej jakości usługi. Te właśnie cechy – niezależność i wysoka jakość  oraz elastyczność w podejściu do potrzeb klienta charakteryzują nas do dziś.

Od początku działalności wyspecjalizowaliśmy się w obsłudze szpitali i do dziś jest to ważna część naszej działalności. Zmiany na rynku farmaceutycznym wymogły na nas, jak i na innych uczestnikach rynku zmianę i rozszerzenie zakresu oferowanych usług. Dziś naszym dostawcom oferujemy, poza hurtowym obrotem produktami leczniczymi, następujące usługi:

  • magazyn depozytowy
  • import produktów spoza UE, z możliwością zwalniania serii
  • import docelowy
  • obrót produktami kontrolowanymi
  • transport na terenie całej Polski
  • bezpośrednie dostawy do pacjentów objętych programami terapeutycznymi
  • zakup i logistykę produktów do badań klinicznych
  • wsparcie sprzedaży

Dziś firma PROFARM PS to nowoczesny, funkcjonalny kompleks magazynowy zlokalizowany w miejscowości Stara Iwiczna na południu Warszawy. Szybki i dogodny dojazd do najważniejszych autostrad i dróg szybkiego ruchu pozwala z jednej lokalizacji skutecznie dostarczać dystrybuowane przez nas produkty do odbiorców w całej Polsce.

Dzięki doświadczonemu kluczowemu personelowi, w wielu przypadkach z ponad piętnastoletnim stażem w Spółce, oraz znajomości rynku jesteśmy w stanie zaoferować najwyższej jakości usługi w konkurencyjnych cenach.   

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług.

    Z poważaniem,

Zarząd PROFARM PS