Hurtownia farmaceutyczna

Robert Dąbrowski, Osoba Odpowiedzialna, Kierownik hurtowni

wioletta-litwi-biurkoWioletta Litwin, Kierownik działu handlowego

Hurtownia Farmaceutyczna PROFARM PS zajmuje się hurtową sprzedażą produktów leczniczych od 1991 roku. Zaczynaliśmy jako jedna z pierwszych prywatnych hurtowni leków. Początek działalności to usługi skierowane na potrzeby takich instytucji jak szpitale, apteki, przychodnie i hurtownie farmaceutyczne. Po ponad 26 latach szpitale nadal są jednym z głównych odbiorców,  jednak sukcesywnie zwiększana oferta asortymentowa umożliwiła znacznie rozszerzyć rynki zbytu o apteki otwarte, gabinety lekarskie, praktyki stomatologiczne, zakłady opiekuńczo-lecznicze, sanatoria i gabinety kosmetyczne.   

Hurtownia PROFARM PS spełnia wszelkie kryteria wymagane do stawania w przetargach na dostawę produktów leczniczych organizowanych przez jednostki lecznictwa publicznego, przetargach Ministerstwa Zdrowia, punktów szczepień, służb mundurowych i innych jednostek budżetowych. Spełniamy wszystkie wymagania określone przez Prawo Zamówień Publicznych.

Bardzo ważnym elementem działalności hurtowni jest tzw. IMPORT DOCELOWY, polegający na sprowadzeniu z zagranicy produktów leczniczych niezarejestrowanych w Polsce, ale niezbędnych dla ratowania życia lub zdrowia pacjentów. Podstawą uzyskania zgody na import docelowy jest sytuacja, w której zawiodły dostępne w kraju sposoby leczenia lub wyczerpały się inne możliwości terapii. Wieloletnie doświadczenie pozwoliło nam nawiązać kontakty z firmami na całym świecie – począwszy od krajów Unii Europejskiej, Szwajcarii poprzez RPA, USA, skończywszy na Meksyku.

Hurtownia PROFARM PS zwraca szczególną uwagę na zachowanie jakości produktów dbając o zapewnienie właściwych warunków przechowywania i postępując zgodnie z obowiązującymi przepisami krajowymi i europejskimi oraz przyjętym Systemem Zarządzania Jakości wdrożonym w oparciu o wytyczne określone w normach ISO serii 9001 (PN-EN ISO 9001:2008 – Systemy zarządzania jakością) i przepisach farmaceutycznych (Ustawa Prawo farmaceutyczne z dnia 6 września 2001 r., z późn. zmianami oraz Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 13 marca 2015 r. w sprawie Dobrej Praktyki Dystrybucyjnej).

Naszym celem jest realizacja złożonych zamówień w jak najkrótszym czasie z  zapewnieniem wysokiej jakości obsługi. Każde zamówienie jest sprawdzane przed opuszczeniem hurtowni dzięki informatycznemu systemowi komplementacji zamówień, który gwarantuje zgodność wystawianego dokumentu sprzedaży. Zamówienia w trybie zwykłym realizowane są minimalnie w ciągu 24 godzin a maksymalnie w ciągu dwóch dni roboczych. Zamówienia pilne realizowane są minimalnie w ciągu kilku godzin (Warszawa i okolice) do 12 godzin.

Zamówienia na produkty lecznicze przyjmowane są mailem, faksem lub podczas rozmowy telefonicznej z pracownikiem działu handlowego w dniach i godzinach pracy hurtowni – od poniedziałku do piątku, godziny 9.00-17.00.

W ramach działalności PROFARM PS proponujemy swoim klientom również usługi dodatkowe:

  • przechowywanie i dystrybucja próbek
  • pełne raportowanie
  • zakup, przechowywanie i dystrybucja produktów do badań klinicznych
  • wsparcie sprzedaży - telemarketing

Hurtownia PROFARM PS świadczy wszystkie swoje usługi zgodnie z zasadami  Prawa Farmaceutycznego i Dobrej Praktyki Dystrybucyjnej (GDP).

Obszar naszego działania obejmuje teren całej Polski.